O MICHAELE

STUDIUM

BcA. Michaela Skuhravá, MBA vystudovala střední a následně i Vysokou školu v oboru návrhářství, oděvní specializace a je držitelem akademického titulu v oboru návrhářství a designu. Vždy se věnovala naplno malbě a kresbě, protože na školách to byla hlavní náplň studia. Krom toho docházela na soukromé lekce.

Díky tomu získala kompletní malířskou průpravu a techniku malby od kresby uhlem přes malbu aktů, krajin nebo zátiší po skicování. Studovala dějiny umění, historii světových značek, umělců, malířů i architektů. 

TVORBA

Umí vypracovat nejen návrh, ale zná velmi dobře výrobní i konstrukční postupy, baví ji zkoumat a objevovat stále nové techniky i materiály, a to jak po vizuální, tak sensorické stránce . Sensorika nebo- li hmatový smysl je její silná stránka.  Baví jí hrát si s barevnou skladbou a kombinovat různé styly, takže může občas působit trochu jako chameleon. 

Nejprve se věnovala pouze módnímu návrhářství, kdy tvořila především šaty, obleky, ale i jiné zajímavé kousky na míru, což byla prvotní fáze brandu Skuhravá Michaela. V tomto oboru však narazila na limity svých zákazníků, kteří potlačovali její kreativitu a fantazii.  

Proto se rozhodla svou, někdy až lehce přehnanou, energii s trochou provokace naplno vypustit a promítnout ji do svých OBRAZŮ, kde nemusí bojovat s žádným omezením. Svou lásku k materiálům a cit pro detail projevuje v INTERIÉROVÉM DESIGNU a dává vzniknout jedinečným DEKORACÍM ale i vlastnímu NÁBYTKU. 

KREATIVITA

Každý OBRAZ, nebo design, který tvoří vyjadřuje aktuální vjem, pocit, myšlenku, která je do něj promítnuta. Momentálně se věnuje naplno umění. Vystavuje hlavně v Evropě a teď přišel čas se věnovat i Čechům. .) Vystavovala například v Dóžecím paláci v Janově v Miláně v Berlíně a v Římě. Byla oslovena i Prahou 1 při příležitosti festivalu OFF THE WALL aby její umění bylo na zdi na Kampě.

Její OSOBITÝ, MNOHOSTRANNÝ STYL a velká FANTAZIE, která vyvolává smyslový zážitek, je v tomto případě žádoucí a můžeme se těšit na opravdu zajímavé věci. Jistě stojí za to si nějaký neopakovatelný kousek ukořistit pro sebe ať už jako investici nebo jako jedinečnou dekoraci. 

BRAND

Brand Skuhravá Michaela dává volný průchod myšlenkám, kreativní duši a nezkrotné energii její zakladatelky. Svou vášeň a cit pro detail promítá do umění ve formě OBRAZŮ, INTERIÉROVÉHO DESIGNU, NÁBYTKU a DEKORACÍ. Její rukopis je JEDINEČNÝ a občas se přeci jen ráda vrátí i k nějakému MÓDNÍMU VÝSTŘELKU.  

Zakládá si na RUČNÍ PRÁCI, ORIGINALITĚ a podporuje LOKÁLNÍ VÝROBU. 

Každý kousek je originální a tedy HODNOTNÝ. Vyjádřete i Vy svou osobitost tím, že si dopřejete něco s jejím ojedinělým RUKOPISEM.